ניתוחי חזה

ניתוחי חזה יכולים להיעשות ממגוון סיבות והם אינם חייבים להיעשות אך ורק מסיבה קוסמטית ועבור הגדלה. למעשה ישנם ניתוחי חזה שמטרתם רפואית או כאלה שמטרתם הקטנה של השדיים. במאמר זה נדון בסוגים השונים ונרחיב במקצת בתיאור של כל אחד מהם. כל ניתוחי החזה – הגדלה, הרמה והקטנת חזה, מסובסדים למבוטחי מאוחדת שיא !

 

ניתוח להגדלת חזה

זהו אולי ההליך הנפוץ והפופולרי מכולם שסיבתו בעיקר קוסמטית. ישנן נשים שאינן מרגישות שלמות עם גודל השדיים שלהן או צורתם, לעיתים מדובר בנשים שצורת השדיים שלהן השתנתה לאחר הנקה. כיום ישנן מספר שיטות להגדלת החזה והן מתחלקות בעיקר לשני סוגים: החדרת שתלים או הזרקת שומן. בחירת שיטת ההגדלה ומיקום החתך נקבע בהתאם לגוף המטופלת ועל פי חוות דעתו המקצועית של המנתח הפלסטי.

 

הרמת חזה

הריונות לידות, חלוף השנים ושינויים במשקל או גנטיקה, עשויים לגרום לחולשה של הרצועות המרימות את השד ולצניחה שלו. אם נפח החזה בתוך החזיה נראה לנו מספק אך צורה אינה מיטבית, אין צורך להכניס שתל לשדיים אלא ניתן להסתפק בהרמת חזה בלבד, אך אם נראה שהנפח אינו מספק – מומלץ, לעיתים, להוסיף שתל סיליקון קטן לתוספת נפח. במהלך הניתוח הפיטמה עוברת למיקום גבוה יותר, והשתל מעוגל ומעוצב מחדש.

 

הקטנת חזה

חזה כבד עשוי להוות מעמסה בריאותית ותפקודית – קושי במציאת בגדים מבטים מציקים, כבד בספורט. חזה גדול במיוחד עלול להכביד על הגב והכתפיים, ואף ליצור בעיות ביציבה. לכן, מדובר בבעיה רפואית שלאורך השנים עלולה ליצור בעיות גופניות קשות. בנוסף, מדובר בהוצאה כלכלית כבדה למדי במציאת חזייה מתאימה. במהלך הניתוח מוסרת רקמת שד עודפת, הפיטמה עוברת למיקום גבוה, והשד מעוצב לצורה עגולה אסתטית. ניתוחים אלה עשויים להיות ממומנים על ידי ביטוחי הבריאות הפרטיים.

 

ניתוחי חזה קוסמטיים נוספים

ניתוחים נוספים נכנסים תחת קטגורית ניתוחי חזה. ניתוחים להשוואת אסימטריה בין השדיים, כתוצאה מהתפתחות שונה של החזה. ניתוח נוסף הוא חזה גבר- גניקומסטיה, כאשר רקמת שד מתפתחת אצל גברים וגורמת להפרעה תפקודית ואי נוחות חברתית.

 

כמובן שגם במקרים של ניתוחי שד חשוב מאד לוודא שהניתוח מבוצע אצל מנתחת או מנתח מומחים, החברים באיגוד לכירורגיה פלסטית ובעלי ניסיון. כל אחד מהניתוחים מבוצע רק לאחר פגישת יעוץ דקדקנית בה נדונים רצונותיך, תוצאות צפויות, מגבלות לאחר הניתוח ולוחות הזמנים המתאימים לך.

 

צור קשר
מעוניינת לשפר את איכות החיים שלך?
צרי איתנו קשר
באיזה איזור את מעוניינת לטפל?