ניתוחי אף וסנטר

פנים סימטריות והרמוניות מאז ומעולם היוו מוקד לעניין והערצה על ידי אנשים, וציירים רבים ניסו להגדיר את הפרופורציות המושלמות. הכירורגיה הפלסטית המודרנית אימצה לעצמה את אותם מדדים, ואחד המרכיבים הראשיים (שלא לומר המרכזיים !) להגדרת האסתטיקה של הפנים הינו האף. אף אסתטי גברי הינו שונה מזה הנשי, במרכיבים שונים ורבים. מעבר לצורתו של האף, ישנם עוד מרכיבים רבים – האורך שלו ביחס לשאר הפנים, הבליטה שלו מעל לשטח פני הפנים והפרופורציה ביחס לסנטר, לשפתיים ולמצח, שהינם קריטיים  ליצירת פנים הרמוניות.

כאילו לא די בכך, לאף יש חשיבות תפקודית מכרעת. האף הוא האיבר שאחראי על סינון אבק וחיידקים מסביבתנו, בטרם הוא מוכנס לתוך הגוף. לריריות האף תפקיד בחימום האוויר בדרכו לריאות, ובהוספת לחות, ולכן המבנה הפנימי של האף בעל שטח פנים רב על הנראה מבחוץ.

האנטומיה של האף סבוכה ותלת ממדית, וישנם מרכיבים של סחוס, עצם, שריר המחוברים זה לזה,  וגם עובי ואיכות העור צריכים להילקח בחשבון בתכנון הניתוח ומשפיעים על התוצאה הסופית. ניתן בהחלט לשלב את הניתוחים האסתטיים עם פרוצדורות הבאות לפתור בעיה רפואית – כגון תיקון סטית מחיצה, או שחרור חסימה אפית כתוצאה מהגדלה של הקונכיות  (מבנים הבולטים לתוך חלל האף ואחראים לחימום והוספת לחות לאוויר).

בשנים האחרונות חלה עליה גדולה בדרישה לניתוחי האף, בעיקר בשל השכיחות של הסמרטפונים והסלפי – שמנציחים בכל דקה נתונה את המראה שלנו לעצמינו ולרשתות החברתיות. מה שלא מספרים, זה שבמקרים רבים התוצאה היפה לא מתקבלת רק מניתוח אף, אלא לפעמים משולב בניתוח גם שתל סנטר, כדי לאזן את מבנה הפנים. לעיתים לא מדובר באף בולט מידי , אלא בסנטר אחורי מידי. הלך הכנסה של שתל סנטר הוא פרוצדורה פשוטה יחסית ומבוצעת דרך חלל הפה ללא צלקות חיצוניות. ממש מעל הבליטה של הסנטר מוכנס שתל קטן מסיליקון ( לרוב בצורה של בננה), המותאם לצרכים ולמידות המנותח. שתל זה אינו דורש החלפה ומתקבע לאחר החלמה קצרה לאזור הסנטר, וניתן לביצוע באותו ניתוח יחד עם האף – כך נחסכת תקופת החלמה נוספת.

יש לזכור שניתוח אף הוא הליך ניתוחי ומשמעותי ולכן חשוב מאד לבחור במנתח מוסמך שמנוסה בביצוע ניתוחי אף.  מעבר לכך צריכה שתהיה הבנה בין המנתח לבין המטופל, כדי שיהיה תיאום ציפיות בין רצונות המטופל ולבין התוצאות הצפויות והתוצאות אותן ניתן להשיג. בפגישת יעוץ חשוב לשאול את כל השאלות, להסביר בבירור מה הייתם רוצים לשנות, ולראות צילומים של מנותחים עם תווי פנים דומים לשלכם ולהתרשם מהתוצאות. מכאן – כל שנותר הוא לקבוע פגישה ליעוץ….

ניתוח אף אסתטי מסובסד למבוטחי קופת חולים מאוחדת שיא !

צור קשר
מעוניינת לשפר את איכות החיים שלך?
צרי איתנו קשר
באיזה איזור את מעוניינת לטפל?