טיפולים אסתטים מרפאתיים

מי מאיתנו לא הייתה רוצה להיעלם בהפסקת הצהרים לשעה ולחזור יפה וזוהרת. למעשה מטרת הטיפולים האסתטים לאפשר את האופציה הזו – ללא ימי השבתה כמו בניתוחים, עלות סבירה ותוצאות מצויינות. לכן  המדיה עוסקת בכל אותם הליכים, תכשירים ותרופות המאפשרים לשפר את מראה הפנים ולהימנע מניתוחים. לצערנו הרב, בין אם בכדי לקדם ולמכור מוצר  ובין אם בכדי ליצר סנסציה תקשורתית, המידע המתקבל באותן כתבות אינו תמיד מדויק. איך נדע מה מומלץ? אילו חומרים והליכים בטוחים ויעילים? ממה יש לחשוש? ממה כדאי להשמר ?

 

אז בואו נעשה קצת סדר – ישנם שני חומרים עיקריים בעולם הפרוצדורות המרפאתיות – האחד הוא חומרי המילוי והשני הם הנוירומודולטורים, ממשפחת הבוטולניום טוקסין  A – הבאים לעדן קמטי הבעה.

  • כאשר דנים בחומרי המילוי בעיקר מדובר בחומצה היאלורונית. זהו חומר המצוי באופן טבעי ברקמות הגוףֿ אך כמובן שכתכשיר להזרקה עובר עיבוד ושיפור משמעותי. חומרים קבועים יותר עשויים להיות סיליקון על יתרונותיו וחסרונותיו, ומוצרים נוספים שהם ממשפחת ההידרוקסיאפטיט אשר נספגים באיטיות רבה יותר, ובעלי יתרון בשיפור טקסטורות של העור או בנית נפחים לאחר ספיגה של עצמות.
  • באשר לנוירומודולאטורים – כיום מאושרים לשימוש בישראל שלושה תכשירים הדומים מאד בתכונותיהם. פעילותם העיקרית היא בהחלקת קמטי ההבעה – כמו קמטי הזעף בין הגבות, הגלים שבמצח והחריצים שבצידי העיניים. זוהי פרוצדורה הדורשת תחזוקה אך התוצאות הן נהדרות כמעט תמיד ועם פרופיל בטיחותי מצויין.

בנוסף לכך ישנם חוטים ואופציה והליכים נוספים כגון ליזר, אולטרהסאונד.

חשוב מאד לזכור, זהו שוק פרוץ ואטרקטיבי, אשר רופאים רבים בהתמחויות שונים שאינם פלסטיקאים  נמשכים אליו ועוסקים בו בשל היכולת להרוויח כסף בקלות. במקרים קיצוניים, ישנם אנשים המתחזים לרופאים העוסקים בהזרקה! אין להתפתות אחר מחיר נמוך.

מנתח פלסטי נבדל מכל אותם מזריקים ראשית במיומנות ובהכרות שלו עם הפנים הרקמות, כלי הדם העצבים והשרירים שבאזור. שנית, מנתח פלסטי ידע לאבחן לאחר שנים של הכשרה מהו אותו דבר בפניך שגורם לפנים להראות עייפות או לא צעירות, כיוון שבמשך שנים רבות שקד על לימודים בתחום (ולא שעות בודדות בקורס של הזרקה). שלישית, אם חלילה אירע סיבוך כלשהו, הרי תישלחי לבדיקה וקבלת טיפול אצל כירורג פלסטי. מדוע שלא מראש תקבעי את היעוץ אצל הסמכות הגבוהה ביותר?

חשוב לזכור, מומחה או מומחית בכירורגיה פלסטית יודע גם להזריק וגם לנתח. לכן במצבים שבהם חומרי מילוי לא יתנו שיפור במצב – תקבלי הסבר הגיוני מדוע לא כדאי להשקיע בחומרי מילוי. כך תימנעי מאותם מצבים שכולנו מכירים מהתקשורת, של תוצאות לא טבעיות ומוגזמות.

 

לסיכום – מוזמנת ליעוץ אצל ד״ר ינקו. מומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית.

 

צור קשר
מעוניינת לשפר את איכות החיים שלך?
צרי איתנו קשר
באיזה איזור את מעוניינת לטפל?